Hoppa till sidans innehåll

TTEXtalangen


2017-2018
Stockholms Bordtennisförbund genomför  TTEX.se Talangen, som är en ungdomstävling för nybörjare i åldrarna 6 till 11 år. En utmärkt tävling för alla intresserade pingisspelare.
  
 
Speldagar 10-11 mars 2018.
 
Lördag;
      Pojkar 2006 och Pojkar 2007

Söndag;
     Alla Flickor, Pojkar 2008, Pojkar 2009 och Pojkar 2010.

 Tidsprogram klart  26 februari
  
OBS!
Flickor kan efteranmäla sig till slutspel.
Senast 2 mars behöver vi anmälan.
  

 

Boo KFUM, Alvar Åberg
Boo KFUM, Johan von Strokirch
Boo KFUM, Melvin Godin
Boo KFUM, Nathalie Freij
Boo KFUM, Pontus Bölenius
Boo KFUM, Tor Trygg
Boo KFUM, Malte Algernon
Boo KFUM, Torsten Swedmark
Boo KFUM, Olle Ahlgren
Boo KFUM, Gabriela Aaltonen
Ekerö IK, Felix Wennberg
Ekerö IK, Gustaf Christiansen
Ekerö IK, Oskar Wiedenborg
Ekerö IK, Elias Andersson
Eskilstuna BTK, Kasper Lögdahl
Eskilstuna BTK, Erik Bjälkander
Hammarby IF BTF, August Thollén
Hammarby IF BTF, Axel Stjernqvist
Hammarby IF BTF, Elis Staffas
Hammarby IF BTF, Felix Näsström 
Hammarby IF BTF, Henry Cheng
Hammarby IF BTF, Hugo Ekman
Hammarby IF BTF, Mateo Milos
Hammarby IF BTF, Oliver Bergan
Hammarby IF BTF, Otis Staffas
Hammarby IF BTF, Povel Jordelius
Hammarby IF BTF, Simon Dahlin
Hammarby IF BTF, Sixten Weston
Hammarby IF BTF, Texas Schyller
Hammarby IF BTF, Jonatan Hedberg Roos
Hammarby IF BTF, Nils Herrmann
Hammarby IF BTF, Viktor Majdalani
Huddinge BTK, Hampus Engström
Huddinge BTK, Leon Ayuba El Adib
Huddinge BTK, Lucas Gunnarsson
IFK Lidingö BTK, Julius Martin
IFK Lidingö BTK, Kristian Medin Hansen
IFK Lidingö BTK, Lucas Jägre
IFK Lidingö BTK, Tage Jacobsson
IFK Lidingö BTK, Theodor Almkvist
IFK Lidingö BTK, Måns Agaton-Lundeberg
IFK Lidingö BTK, Olle Hansen
IFK Täby, Adam Wallin
IFK Täby, Peter Alestedt
IFK Österåkers BTK, Carl Rosell
IFK Österåkers BTK, Hannah Dittlau
IFK Österåkers BTK, Samuel Wählby
IFK Österåkers BTK, Simon Hintze
IK Makkabi, Jonathan Samuelsson
IK Makkabi, Jack Neuman
Ingarö IF, Ludvig Fabricius
Järfälla BTF, Gustav Törlen
KFUM Stocksund, Alexander Tumachov
KFUM Stocksund, Ella Arvidsson
KFUM Stocksund, Hedda Lindmark
KFUM Stocksund, Jacob Sträm
KFUM Stocksund, Jonathan Gillior
Norrtulls SK, Alex Hellström
Norrtulls SK, Douglas Tullberg
Norrtulls SK, Gabriel Lundh
Norrtulls SK, Hjalmar Johansson
Norrtulls SK, Max Karlsson
Norrtulls SK, Melker Johansson
Norrtulls SK, Otto Hammar
Norrtulls SK, Petter Hammar
Norrtulls SK, Viggo Fogel
Norrtulls SK, Hugo Haalen
Norrtulls SK, Hugo Westerlund
Norrtulls SK, Theo Alvendal
Norrtulls SK, Hugo Gyllenring
Norrtulls SK, Selma Wiblom
Norrtulls SK, Elvis Karlsson
Norrtulls SK, Sigge Akander
Norrtulls SK, David Bergqvist
Norrtulls SK, Marc Essen
Norrtulls SK, Nicholas Mir-Heidari
Norrtulls SK, Ivan Gil
Rotebro BTK, Anton Greber
Rotebro BTK, Hugo Jobs     
Rotebro BTK, Ivar Orling     
Rotebro BTK, Levy Do
Rotebro BTK, Neo Liu                                  
Rotebro BTK, Samuel Bolander
Rotebro BTK, Sigge Hedblad
Rotebro BTK, Vincent Bigander
Rotebro BTK, Albin Morin
Rotebro BTK, Isaac Saddique
Rotebro BTK, Astor Östberg
Rotebro BTK, Aron Holmgren
Rotebro BTK, Sigge Walch Dahlin
Rotebro BTK, Kristofer Logi Erlingsson
Silverdals IF, Alexander Andersson
Silverdals IF, Folke Liljestrand
Solna BTK, Måns Nordman
Solna BTK, Simon Berg
Solna BTK, Viktor Starbrink
Solna BTK, Anton Äng
Solna BTK, Alvar Strand
Spånga TBK, Anna Adori
Spånga TBK, Valentin Gauffin Azar
Spårvägens BTK, Adam Fares
Spårvägens BTK, August Gyllenhak
Spårvägens BTK, Benjamin Helmfridsson
Spårvägens BTK, Benjamin Lion
Spårvägens BTK, Dennis Dahlfors
Spårvägens BTK, Edvin Ranheden
Spårvägens BTK, Eskil Glauman Kristoffersen
Spårvägens BTK, Filip Helmfridsson
Spårvägens BTK, Gustav Häger
Spårvägens BTK, Holger Eriksson
Spårvägens BTK, Klara Stahle Olin
Spårvägens BTK, Linus Barrefelt Modenius
Spårvägens BTK, Melker Johard
Spårvägens BTK, Ossian Karlsson Nordmalm
Spårvägens BTK, Rasmus Mannerstråle 
Spårvägens BTK, Sebastian Larsson
Spårvägens BTK, Theo Green
Spårvägens BTK, Vilhelm Löfqvist
Spårvägens BTK, Ville Appelkvist
Spårvägens BTK, Vilmer Lennartsson
Spårvägens BTK, Vincent Ehn
Spårvägens BTK, Jack Vasovic
Spårvägens BTK, Ossian Lewin
Spårvägens BTK, William Zhou
Spårvägens BTK, Ella Forsberg
Spårvägens BTK, Liam Li
Spårvägens BTK, Vincent Lundqvist
Spårvägens BTK, Vincent Kupias
Spårvägens BTK, Ture Bäcklund
Spårvägens BTK, Joel Matthew
Spårvägens BTK, Oliver van Egeraat
Spårvägens BTK, Arvid Wistrand
Sundbybergs IK, Anthony Daoud
Sundbybergs IK, Elmer Furustig
Sundbybergs IK, Emilia Lundhammar
Sundbybergs IK, Gustav Tillegård
Sundbybergs IK, Viggo Minnema
Tibble-Kungsängen BTK, Albin Liske
Tullinge TP BTK, Bharath Madhu Chandra
Tullinge TP BTK, Nils Bokander
Tullinge TP BTK, Oskar Sandegren
Tullinge TP BTK, Samuel Moradbakti
Tyresö BTK, Arvid Jonsson
Tyresö BTK, Benjamin Moreau
Tyresö BTK, Elias Zebühr
Tyresö BTK, Otis Tidell
Tyresö BTK, Philip Asplund
Tyresö BTK, Sigge Nilsarve
Tyresö BTK, Simon Henjeby
Tyresö BTK, Vidar Gustavsson
Tyresö BTK, David Kusar
Tyresö BTK, Filip Teljeby
Tyresö BTK, Ludvig Sandblom Kullberg
Tyresö BTK, Simon Johansson
Upplands Väsby BTK, Johannes Hulthén
Upplands Väsby BTK, Edvin Lundberg
Vassunda IF, Hillevi Della Morte
Ängby SK, Alex Tibblin-Wahnberg
Ängby SK, Alwin Bildhjerd
Ängby SK, Aryan Emamjomeh
Ängby SK, Benjamin Flores Hallden
Ängby SK, Edvin Skantze
Ängby SK, Elias Sjögren
Ängby SK, Emil Gjörling
Ängby SK, Isak Edwardsson
Ängby SK, Joel Glas Andersson
Ängby SK, Kevin Brunzell
Ängby SK, Lucas Gjörling
Ängby SK, Nils Johansson
Ängby SK, Rasmus Gjörling
Ängby SK, Richard Ljunggren
Ängby SK, Ville Claesson
Ängby SK, Oskar Lindh
Ängby SK, Tristan Bunge
Ängby SK, Helmer Liden
Ängby SK, Aron Berg
Ängby SK, Olle Ståhl
Ängby SK, Sture Rolén
Ängby SK, Tida Yodman
Ängby SK, Ramila Momeni
Ängby SK, Linnea Holm
Ängby SK, Theodor Segerström
Ängby SK, Vince Dromerus
Ängby SK, Arthur Szudy
Ängby SK, Elis Hofling
Ängby SK, Elias Patjas
Ängby SK, Malte Ericson

 

 

 

 

 

2016/17

Resultat heat 1

Resultat heat 2

Resultat heat 3

Uppdaterad: 21 FEB 2018 14:35
Skribent: Thomas Axelsson

planassist_liten


börjaspelapingis190x90

 

 

b3an-logga90x90 bastafyran90x90

 

 

Våra samarbetspartners

 

ttex190x76

stiga190x46

stigafacebook190x80

 

 

 

 

 

sporrong190x105

Postadress:
Stockholms Bordtennisförbund
Mejerivägen 4
117 43 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-410 224 90 (Mika), 08-410 224 91 (Thomas)
Fax: 08-1245 15 56
E-post: This is a mailto link